Menu

e-Kitap ve Basılı Kitap Karşı Karşıya [İnfografik]

Kitabı hangisinden okumak daha keyifli? iBook ile okunanları anlamak kolaylaşıyor mu yoksa? Geleneksel basılı kitapların o kağıt, mürekkep kokusu elektronik kitaplarda hissedilmeyebilir ama e-kitap okuyucuları da azımsanmayacak kadar büyük.

Gerek çevresel nedenlerden dolayı, gerekse teknolojinin her imkanı sağlaması, bilgiye ulaşmanın hızlı ve güncel olması, e-kitap pazarında artış sağlayan nedenler arasında sayılabilir.

Bireysel kullanımların dışında özellikle son günlerde gündemde olan F@tih Projesi ile artık eğitim basılı kitaplarla değil, e-kitaplar ile sürecek. Bu projeyle, ağaçlar kesilmekten, ormanlar yok olmaktan kurtulacak ve ciddi miktarda tasarruf sağlanmış olacak.

Basılı kitabı terk etmek o kadar kolay değil. Gelenekselcileri unutmamak gerek. Kitabın kokusu, sayfaları, önem verdiğin cümlenin altını çizmek, sayfasını katlamak… Bunların birkaçı e-kitap’ta mümkün olmayabilir. Ama değişen dünya, bunu da değiştiriyor.

Yanında olmasını istediğin tüm kitaplar yanında olacak… Onlineeteachingdegree.com tarafından hazırlanan infografikte Apple’ın iBook ürünü ile basılı kitaplar karşı karşıya getirilmiş. Ve buyrun, veriler ışığında e-kitap ve basılı kitap